Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

W niedzielę 19 listopada zakończyła się kolejna edycja wystawy Audio Video Show. Ponownie miłośnicy dźwięku i obrazu mogli obejrzeć najlepsze, najnowsze i najdroższe rozwiązania technologiczne audio i wideo.

Audio Video Show to miejsce gdzie można posłuchać, porównać, wypróbować i obejrzeć w działaniu sprzęt muzyczny i wideo. Na wystawie, która w tym roku miała miejsce na Stadionie Narodowym oraz w hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski, prezentowane były urządzenia ze wszystkich półek cenowych – telewizory, projektory, zestawy głośnikowe, wzmacniacze audio, gramofony, słuchawki z całego świata. W tym roku można było także zapoznać się z rozwiązaniami automatyki inteligentnego domu.

Audio Video Show 2017

Niewątpliwymi atrakcjami dla odwiedzających Audio Video Show były między innymi najdroższy, wart 7 milionów złotych, wzmacniacz świata Pivetta Opera Only czy najdroższe słuchawki Sennheiser Orpheus wycenianie na 250 tysięcy złotych. Z kategorii najdroższych, należy również wspomnieć o gramofonie Transrotor Artus wartym ponad 600 tysięcy. Można było posłuchać wielu hi-endowych zestawów głośnikowych, sprawdzić w działaniu telewizory Samsunga, Loewe, Philipsa czy Panasonica. Swoje projektory prezentowali JVC, Sony i Epson. Jednocześnie można było wziąć udział w wielu pokazach, seminariach i warsztatach.

 Audio Video Show 2017

JVC DLA-RS640

Na tegoroczną wystawę JVC przygotowała premierę trzech modeli projektorów kina domowego: DLA-RS440, DLA-RS540 i DLA-RS640. To sprzęt wykorzystujący piątą wersję technologii e-shift pozwalającej oglądać obraz 4K UHD, zoptymalizowany algorytm Multi Pixel Control poprawiający ostrość obrazu i oczywiście najnowszą generację paneli D-ILA. Ulepszenia doczekał się także dynamiczny HDR i tryb Low Latency dla graczy. Modele różnią się między sobą między innymi kontrastem, pamięcią ustawień obiektywu czy automatyką obsługi. Oferują także inne tryby obrazu i profile kolorów. Kosztują od 20 do 40 tysięcy złotych. Na stoisku można było również zobaczyć, jak wyświetla obraz model JVC DLA-Z1 wart kosmiczne jak na tego typu urządzenie 180 tysięcy złotych. To najwyższej klasy projektor do kina domowego umożliwiający projekcję w pełnej rozdzielczości 4K60P 4:4:4 i korzystający z laserowego źródła światła.

 

Audio Video Show 2017

Sony VPL-VW760ES

Na stoisku Sony najważniejsze miejsce zajmował VPL-VW760ES. Ten laserowy projektor kina domowego zapewnia szczegółowy obraz 4K (4096 x 2160), ogromną liczbę szczegółów, bogatą kolorystykę i duży kontrast. Urządzenie jest zgodne z najnowszymi standardami 4K, w tym nagraniami dokonanymi przy dużej liczbie klatek na sekundę oraz w technice HDR. Obsługuje także standard HGL (Hybrid Log-Gamma). 760-tka Sony wyceniania jest na około 65 tysięcy złotych. To sporo ale warto. W trakcie wystawy można było również wziąć udział w wykładzie „HDR i prawdziwe 4K” omawiającym wyświetlanie obrazów o szerokiej dynamice tonalnej ale materiał adresowany było na raczej do początkujących. Trochę za bardzo dominował w nim również przekaz marketingowy, a wbrew twierdzeniom, Sony nie jest jedynym producentem projektorów wyświetlających natywny obraz w pełnej rozdzielczości 4K.

 

Audio Video Show 2017

 

Audio Video Show 2017

Epson EH LS-100

Trzecim dużym wystawcą prezentującym swoje projektory był Epson. Nie skupił się on jedynie na kinie domowym ale na szerzej rozumianej rozrywce oraz zastosowaniom biznesowo-edukacyjnym. Jednym z bardziej obleganych był na przykład zbudowany na bazie modelu EB-1460Ui multimedialny stół edukacyjny. Epson prezentował też modele EH-TW5650 i EH-TW650 oraz ubiegłoroczny EH-TW9300W. Ten ostatni posłużył jako zaplecze prezentacji fotografa Jacka Boneckiego, który za jego pomocą wyświetlał najlepsze zrobione przez siebie zdjęcia oraz opowiadał ich historię. Hitem Epsona był jednak model EH-LS100 – przeznaczony do kina domowego laserowy projektor Full HD ultrakrótkiego rzutu. Bazujące na technologii LCD urządzenie może wyświetlać obrazy o przekątnej nawet 130 cali z odległości niecałych 80 centymetrów od ściany, 70 cali uzyskuje się z połowy tej odległości. Jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów pozwala oglądać projekcję nawet w niezaciemnionym pomieszczeniu. Dzięki zastąpieniu tradycyjnej lampy laserowym źródłem światła zwiększono czas bezobsługowej pracy nawet do 30 tysięcy godzin. Ten model wyceniany jest na około 13 tysięcy złotych i reklamowany jako alternatywa dla dużych telewizorów.

Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017