Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji

NEC NC2402ML – modułowy, kinowy projektor laserowy

Na targach CinemaCon w Las Vegas, NEC Display Solutions Europe zaprezentował NEC NC2402ML. To pierwszy na świecie projektor kinowy, który integruje modułowy system światła laserowego z głowicą projektora.

Projektor NEC NC2402ML wykorzystuje rozwiązanie, które umożliwia podłączenie modułu świetlnego odpowiedniego do jasności wymaganej w danym zastosowaniu. Umożliwia to optymalne dobranie mocy światła do rozmiaru ekranu, pozwalając na wykorzystanie tego samego projektora w przypadku mniejszych i większych widowni. Modułowa koncepcja źródła światła jest idealnym wyborem dla kin oraz innych obiektów, które chcą elastycznie dostosowywać się do wymaganej jasności. Urządzenie sprawdzi się też podczas prezentacji, koncertów i innych wydarzeń.

NEC NC2402ML

NEC NC2402ML to połączenie głowicy projektora NEC NP-02HD z wymiennym modułem świetlnym 24000 lumenów. W najbliższym czasie dostępne będą także moduły 20000 lumenów i 18000 lumenów. Modułowe podejście umożliwia szybkie i łatwe uzyskanie pożądanej mocy wyjściowej strumienia światła w zależności od ekranu i konkretnego zastosowania.

W projektorze zastosowano technologię laserową RB, zapewniając ostry, praktycznie pozbawiony szumu obraz. Łączy to wszystkie zalety technologii laserowej RGB z niższymi kosztami inwestycyjnymi i operacyjnymi. Model współpracuje z serią obiektywów NEC NC2000, co pozwala jeszcze bardziej optymalizować koszty. Dzięki innowacyjnemu, szczelnie zamkniętemu laserowemu źródłu światła odpada konieczność wymiany lampy i filtra. Spada także zużycie energii, a żywotność wydłuża się do 30000 godzin pracy. NEC NC2402ML oferuje także opcjonalny serwer ekranu 2TB, 2 x SDI 3G, port HDMI dla alternatywnych treści, oraz interfejs GPIO z obsługą NAS.