Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji

Premiera nowych projektorów Epson – EB-810E oraz EB-770Fi

Podczas targów ISE 2023 miała miejsce premiera nowych projektorów Epson – o super ultrakrótkim rzucie EB-810E oraz o ultrakrótkim rzucie EB-770Fi

Epson wprowadza na rynek model EB-810E – projektor 4KE o jasności 5000 lumenów, który oferuje superultrakrótki współczynnik rzutu wynoszący 0,16:1 przy skalowalnym rozmiarze obrazu do 160 cali. To pierwszy projektor laserowy Epson o superultrakrótkim rzucie, który wykorzystuje technologię optymalizacji 4K i jest przeznaczony zarówno do hybrydowego modelu pracy, jak i zastosowań w przestrzeniach rozrywkowych. Może wyświetlać obrazy aż do 160 cali w rozdzielczości 4K, przy ustawieniu zaledwie kilka centymetrów od ściany lub ekranu.

EB-810E

Nowy model, oparty na opatentowanej przez Epson technologii 3LCD z trzema procesorami, zapewnia duże, jasne obrazy, wygodne narzędzia do współpracy i łatwą konfigurację za pomocą aplikacji Epson Setting Assist (ESA). Opcja panoramicznego ekranu 21:9 sprawia, że wszyscy uczestnicy spotkania widzą wyświetlane treści i siebie nawzajem oraz mogą swobodnie ze sobą rozmawiać – to idealne rozwiązanie w przypadku hybrydowych systemów konferencyjnych do współpracy, takich jak Microsoft Teams Rooms Front Row.

EB-770F

Poza EB-810E na targach ISE 2023 zaprezentowany został także inny nowy model – Epson EB-770Fi. Reprezentuje on serię projektorów laserowych dla biznesu i edukacji, które w tym roku pojawią się w sprzedaży. Zapowiadany kolejny model EB-780Fi zapewnia natychmiastową łączność online, co ułatwi nauczycielom dostęp do planów lekcji przechowywanych w chmurze, materiałów online i aplikacji bezpośrednio z ekranu bez potrzeby podłączania komputera.

Portfolio Epson poszerzą projektory laserowe EB-760W, EB-770F i EB-775F o ultrakrótkim rzucie i rozmiarach wyświetlanego obrazu do 150 cali. Do modeli EB-760Wi i EB-770Fi zostaną też wprowadzone interaktywne funkcje dotykowe, które zostały zaprojektowane z myślą o prostocie obsługi podczas wspólnej nauki. Nauczyciele będą mogli uzyskać dostęp do zawartości i interaktywnie z niej korzystać za pomocą wbudowanego, interaktywnego pióra oraz opcjonalnych funkcji dotykowych.

EB-810E

Oprócz modeli o ultrakrótkim rzucie Epson wprowadza również nowy model o krótkim rzucie EB-L210F w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo pojawi się szereg modeli o standardowym rzucie: EB-L210W, EB-L260F i EB-L265F. Charakteryzują się one wysoką jasnością do 4600 lumenów i rozmiarem obrazów do 310 cali

Wszystkie modele trafią do sprzedaży w czerwcu 2023 r.