Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji

Epson EB-PU2200, ultralekkie projektory o wysokiej jasności

Epson prezentuje najnowszą generację EB-PU2200 – kompaktowych, wydajnych i lekkich projektorów o natężeniu światła 20 000 lumenów. Nowa seria została zaprojektowana na bazie serii EB-L20000U. Premierowe modele wyróżnia o 70% mniejszy rozmiar i 50% masa, łatwiejsza instalacja i konfiguracja, proste serwisowanie, doskonała jakość obrazu oraz zmniejszony wpływ na środowisko naturalne.

Epson EB-PU2200

Epson EB-PU2200 to rodzina urządzeń z laserowym źródłem światła, opracowana z myślą o wykorzystaniu podczas wydarzeń na żywo, koncertów, pracy w dużych audytoriach, salach konferencyjnych. Dodatkowo, dzięki zmniejszeniu masy i rozmiaru, oferuje korzyści dla środowiska naturalnego. Wynikają one z mniejszego zużycia energii podczas pracy, wymagań dotyczących pakowania i transportu, ułatwień w logistyce. Przekłada się to na istotne zmniejszenie śladu węglowego. Masa żadnego z projektorów nowej serii nie przekracza 25kg, więc może być on przenoszony przez 1 osobę, zgodnie z europejskimi przepisami bezpieczeństwa pracy.

Epson EB-PU2200

Seria PU2200 obejmuje modele o jasnościach 13 000, 16 000 i 20 000 lumenów, oferujące rozdzielczość WUXGA z ulepszeniami 4K, HDR i zaawansowanymi funkcjami instalacyjnymi. Wszystkie modele występują w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej – przeznaczonej dla rynku scenicznego oraz białej adresowanej do zastosowań instalacyjnych. Wszystkie urządzenia z serii PU2200 są zgodne z wcześniejszymi liniami projektorów, bazując dokładnie na tej samie gamie wymiennych obiektywów. Dodatkowo, nowe modele mają dokładnie taki sam rozmiar, jak sprzedawane z wielkim sukcesem modele EB-L1755U/EB-L1505UH, dzięki czemu pasują do nich te same ramy do stackowania jak i case’y transportowe. Urządzenia serii PU2200 zostały pozbawione filtrów powietrza, co sprawia, że stały się całkowicie bezobsługowe.

Epson EB-PU2200

Wszystkie modele tej rodziny umożliwiają prostą instalację, tzw. łatwe stackowanie, elastyczność i kontrolę obiektywu. Zintegrowane przetwarzanie stackowania pozwala na parowanie w celu podwojenia jasności obrazu z dwóch urządzeń bez wykorzystania komputera i zewnętrznego oprogramowania. Wbudowana obsługa NFC upraszcza instalację, umożliwiając zaszycie danych konfiguracyjnych i kopiowanie ich między projektorami za pomocą urządzeń z systemem Android lub iOS, nawet gdy projektor jest wyłączony. Nowa seria zapewnia też ulepszoną ochronę przed kurzem. Hermetyczna osłona układu optycznego i laserowego źródła światła zapobiega zanieczyszczeniu pyłem, zapewniając zwiększoną trwałość. Dodatkowo Epson wykorzystuje wydajny system chłodzenia cieczą, aby zapewnić dodatkową niezawodność.

Epson EB-PU2200

Żródło:Epson