Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Epson Business Partner 2018

Epson Business Partner 2018 – nowości Epsona

Epson Business Partner 2018 to spotkanie partnerów i przyjaciół firmy Epson. Odbyło się ono na początku października tego roku. Konferencję poświęcono premierowym produktom firmy.

Spotkanie wykorzystane zostało do przedstawienia oferty urządzeń Epson wchodzących właśnie na rynek. W ramach trzech przestrzeni warsztatowych podczas Epson Business Partner 2018 można było zapoznać się z nowościami przeznaczonymi dla sektora biurowego (drukarki i urządzenia wielofunkcyjne), sprawdzić aktualne możliwości w zakresie druku profesjonalnego (LFP) oraz to, co nas interesuje najbardziej, przetestować nowości adresowane do placówek edukacyjnych (projektory, oprogramowanie interaktywne). Dodatkową atrakcją była także możliwość spotkania i porozmawiania z europejskim wiceprezesem firmy Epson – Massimo Pizzocri. Poprowadził on prezentację dotyczącą najnowszych produktów, kierunków rozwoju i planów firmy na przyszłość.

 

Epson Business Partner 2018

 

 

Epson Business Partner 2018

Szkoła XXI wieku

„Doświadczenia firmy Epson pokazują, że wiele placówek edukacyjnych doskonale wie, jak wykorzystać możliwości nowoczesnych technologii, a urządzeniem, po które szkoły sięgają najchętniej, są projektory interaktywne oraz drukarki atramentowe” – wyjaśniał Massimo Pizzocri. Ten proces rozpoczął się już kilka lat temu, a teraz – wspierany między innymi przez inicjatywy takie jak program Aktywna Tablica – tylko nabiera rozpędu…

Nauczanie zakłada interakcję na linii nauczyciel-uczeń/student. Dlatego firma Epson stworzyła całą serię projektorów interaktywnych, które idealnie nadają się do pracy grupowej. Pozwalają one na wyświetlanie obrazu z różnych źródeł, dotykową interakcję w czasie rzeczywistym i zapisywanie zmian do pliku. Taki sprzęt to więc nie tylko „narzędzie do wyświetlania obrazu”, a wszechstronny, interaktywny system do nauki. Wspomaga przyswajanie wiedzy oraz pracę w zespołach, burze mózgów oraz stymuluje uczniów w kierunku samodzielnej analizy i odkrywania faktów. Obraz i interakcja to najskuteczniejsza forma edukowania.

Epson Business Partner 2018

Epson Business Partner 2018

W ofercie Epsona jest ogromny wybór modeli projektów. Dlatego każda placówka edukacyjna z powodzeniem znajdzie tam urządzenia doskonale dopasowane do swoich potrzeb i specyfiki. W szkołach, w których projektor ma służyć przede wszystkim do prezentowania najróżniejszych treści multimedialnych, doskonale sprawdzi się model EB-680. To projektor krótkiego rzutu (pozwalający na wyświetlenie dużego obrazu z bardzo niewielkiej odległości od ekranu) o rozdzielczości XGA i maksymalnej wielkości 93”. Z kolei placówki poszukujące maksymalnej wszechstronności, powinny zainteresować się modelami EB-525W/536Wi.

 

W trakcie interaktywnych lekcji nauczyciel i uczniowie chętnie ingerują w prezentowane treści. Podczas nauki można rysować i nanosić na ekranie swoje notatki. W takiej sytuacji rozwiązaniem będzie któryś z projektorów interaktywnych. Może to być na przykład Epson EB-1460Ui. Warto dodać, że sprzęt Epsona bez problemu współpracuje z praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku tablicami interaktywnymi. To dodatkowo zwiększa możliwości nauczycieli i podnosi atrakcyjność lekcji.