Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
NEC PA703UL

NEC PA703UL – zainstaluj i zapomnij

Na rynek wchodzi właśnie NEC PA703UL, kolejny projektor laserowy LCD z całkowicie szczelnym układem optycznym. Gwarantuje to bezobsługową pracę i niskie koszty eksploatacji przez cały okres jego użytkowania.

NEC PA703UL zapewnia imponujące kolory i kontrast, z bardzo jasnym światłem wyjściowym na poziomie 7000 ANSI lumenów, które powinno wystarczyć na 20000 godzin pracy. Projektor wyświetla obraz 1920×1200 pikseli i kontraście 2500000:1. Przekłada się to na doskonałą widoczność podczas prezentacji na dużym ekranie i przy rozproszonym świetle. Urządzenie wyposażono w zestaw czterech wymiennych obiektywów oraz wygodny mechanizm zdalnej regulacji. Pozwala on na mechaniczne, pionowe ustawienie położenia obiektywu (lens shift), ustawianie ostrości i powiększenia. Oznacza to szybką i prostą konfigurację bez konieczności fizycznego dostępu.

NEC PA703UL

Nowy projektor laserowy NEC PA703UL został zaprojektowany z myślą o instytucjach, które potrzebują niezawodnej, wysokowydajnej projekcji, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Dotyczy to na przykład sufitów w audytoriach uniwersyteckich i salach konferencyjnych, instalacji muzealnych, parków rozrywki czy systemów Digital Signage.

Tradycyjne projektory wymagają regularnego czyszczenia filtrów, co cztery do sześciu miesięcy. Jest to niezbędne do utrzymania wysokiej wydajności wyświetlania. Dla operatorów koordynujących pracę wielu projektorów równocześnie może to być znacznym obciążeniem. Dla przykładu uczelnia, która  posiada 350 projektorów musi planować prawie 500 godzin pracy rocznie na wymianę filtrów i lamp. Znacząco obciąża to zasoby IT. Doliczyć do tego należy również koszty związane z przerwą w pracy oraz wynajmem różnych systemów dostępowych na przykład do projektorów umiejscowionych bardzo wysoko.

Dzięki szczelnemu układowi optycznemu i bezfiltrowej konstrukcji, projektor PA703UL nie wymaga wymiany źródła światła, a czyszczenie jest znacznie rzadsze. Minimalizuje to czas przestoju i pozwala na istotną redukcję kosztów przez cały okres eksploatacji. Bezfiltrowa konstrukcja zapewnia również stabilną jakość obrazu, bez szkodliwego działania kurzu, który bardzo obniża jasność w tradycyjnych rozwiązaniach.

PA703UL
Technologia LCD
Rozdzielczość WUXGA (1920×1200)
Jasność 7000AL
Kontrast 2500000
Współczynnik projekcji 1,3-3,02
Masa 18,2
Czas pracy źródła światła 20000 godzin
Głośność (normalny/eco) 39/33dBA
Pobór mocy 613W