Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Casio dla edukacji

Projektory Casio XJ-S400 dla edukacji

Producent cenionych projektorów laserowych zapowiedział rozszerzenie swojej oferty. Mode Casio XJ-S400 będą wzbogacone o funkcje edukacyjne ułatwiające współpracę w klasie.

Rola rozwiązań informacyjno-komunikacyjnych w szkołach rośnie. Wymaga to łatwiejszych i jednocześnie skuteczniejszych sposobów wprowadzania nowych technologii do szkolnych klas. Zarządzanie siecią kabli i adapterów bywa trudne, natomiast skomplikowana konfiguracja połączeń bezprzewodowych stanowi poważną zaporę w masowym stosowaniu tego rozwiązania.  Casio, którego projektory są używane w ponad 40 000 szkół na całym świecie, opracował funkcje edukacyjne ułatwiające rozwiązanie tych problemów.

Dzięki łatwemu, bezprzewodowemu połączeniu tak zwanym jednym kliknięciem (ang. One Click Connection), nauczyciele mogą rozpocząć lekcje od razu bez kłopotów z podłączaniem kabli lub przechodzenia przez skomplikowaną konfigurację. Bezprzewodowe połączenie nawet 40 urządzeń przeprowadza się błyskawicznie. 4 z podłączonych źródeł może wyświetlać obraz jednocześnie na podzielonym ekranie. Gdy powiązania są skonfigurowane, funkcja Moderator pozwala nauczycielowi decydować, z których komputerów obraz będzie widoczny na ekranie. Dokonuje on tego wyboru z urządzenia mobilnego, a nie tylko z komputera przy biurku. Możliwe jest także zdalne zarządzanie wyświetlanymi treściami. Komputer znajdujący się na biurku nauczyciela i projektor jest kontrolowany ze smartfonu lub tabletu prowadzącego. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musi on wracać do biurka.

Casio XJ-S400UN

Laser i dioda LED

Projektory Casio XJ-S400 wyposażone są w unikalny silnik optyczny Casio łączący laser z diodą LED. Wysoka jasność osiągana jest dzięki wykorzystaniu niebieskiego światła lasera prowadzonego przez luminofor i koło barw, które uzupełnia czerwone światło konwencjonalnie emitowane przez czerwone diody LED. Źródło światła osiąga 4000 ANSI lumenów, co sprawia, że wyświetlany obraz jest bardzo dobrze widoczny w szkolnej klasie. Dodatkowo projektory są w zasadzie bezobsługowe, a żywotność ich źródeł światła wynosi około 20 000 godzin. Urządzenia wyłączają się również automatycznie po 20 minutach braku aktywności, co przyczynia się do mniejszego zużycia energii i redukcji kosztów związanych z ich użytkowaniem.

Połączenie projektora ze szkolnym punktem dostępowym sieci bezprzewodowej, a także ustanowienie bezpośredniego połączenia bezprzewodowego pomiędzy projektorem i komputerami odbywa się przy wykorzystaniu bezprzewodowego adaptera LAN YW-41. Oprócz serii S (Superior) z funkcjami edukacyjnymi będą dostępne również modele z serii Advanced oraz Ultra Short Throw.

Projektory XJ-S400UN, XJ-S400WN, XJ-S400U i XJ-S400W oferują jasność 4000 ANSI lumenów i rozdzielczość WUXGA (1920×1200) dla modeli XJ-S400UN i XJ-S400U lub WXGA (1280×800) w przypadku modeli XJ-S400WN i XJ-S400W. Wszystkie Casio XJ-S400 mają 1,7-krotny zoom optyczny, konstrukcję odporną na kurz i nieduży rozmiar dzięki zaawansowanej konstrukcji chłodzącej. Nie wymagają wymiany lampy oraz filtra.