Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji

BenQ GV1 – mały, lekki, bezprzewodowy

BenQ GV1 to miniaturowy, akumulatorowy, przenośny i bezprzewodowy projektor LED. Ten model zdobył prestiżową nagrodę za wzornictwo – iF Design Award 2019.

BenQ wprowadził na polski rynek miniaturowy, zasilany z akumulatorów, prosty w obsłudze bezprzewodowy projektor LED do domowej rozrywki – BenQ GV1.  GV1 pozwala cieszyć się obrazem na dużym ekranie bez problemów związanych z konfiguracją i łącznością. Filmy, media społecznościowe i muzykę przesyłać można do niego przez Wi-Fi, Bluetooth lub USB-C oraz, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi multimedialnemu, odtwarzać z nośnika USB. Projektor wyposażony w pochylany o nawet 15° obiektyw i funkcję automatycznej korekcji trapezowych zniekształceń obrazu, pozwala wyświetlać obraz o przekątnej 60 cali (maksymalnie 100 cali) niemal w każdych warunkach. Bezprzewodowa łączność oznacza też szybką i prostą instalację.

BenQ GV1

Dwuzakresowa bezprzewodowa łączność Wi-Fi i Bluetooth zapewnia przesyłanie muzyki i filmów bezpośrednio z komputera, laptopa czy smartfona. BenQ GV1 tworzy własny punkt dostępowy Wi-Fi, umożliwiając bezpośredni streaming z urządzeń zewnętrznych. Gniazdo USB-C pozwala na przesyłanie i strumieniowanie muzyki, wideo czy gier i jednoczesne ładowanie podłączonych urządzeń mobilnych. Dzięki wbudowanemu 5-cio watowemu głośnikowi, GV1 może służyć jako przenośny głośnik Bluetooth. Wbudowany akumulator wystarcza na trzygodzinną pracę bez ładowania.

BenQ GV1
BenQ GV1

BenQ GV1 korzysta z technologii DLP. Została ona tu połączona z LED-owym źródłem światła. Projektor zapewnia doskonały kolorystycznie i ostry obraz przez 30 000 godzin bezobsługowej pracy. Oferuje rozdzielczość 480p, jasność na poziomie 200 ANSI lumenów i kontrast 100000:1. Jest też bardzo cichy.

BenQ GV1 dostępny jest w Polsce w cenie detalicznej 1569 zł. Oferowany jest z 36-cio miesięczną gwarancją.

Technologia DLP ‎
Źródło światła LED
Rozdzielczość ‎ 854×480
Jasność‎ 200 AL ‎
Współczynnik kontrastu‎ 100000:1 ‎
Czas pracy lampy 20000/30000 godzin‎
Masa‎ 0,7 kg
Głośność 28/29 dBA‎ ‎
Pobór mocy‎ 24W