Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Casio XJ-UT351W

Casio XJ-UT351W – obraz z odległości centymetrów

Casio uzupełnił swoją ofertę o dwa modele projektorów prezentacyjnych z ultrakrótką ogniskową i laserowo-LEDowym źrółdem światła: Casio XJ-UT351W oraz Casio XJ-UT351WN. Umożliwiają one wyświetlanie obrazu o przekątnej 60 cali z odległości zaledwie 13 centymetrów

Do grupy projektów Casio z ultrakrótką ogniskową dołączyły niedawno modele Casio XJ-UT351W oraz XJ-UT351WN. Pozwalają one na wyświetlenie obrazu o przekątnej 60 cali (152 cm) z odległości 13 centymetrów. Dzięki temu całkowicie znika ryzyko przypadkowego przesłonięcia rzutowanego obrazu i wystąpienia zjawiska cienia. To sprawia, że są idealne do zastosowań z tablicami interaktywnymi.

 

Casio XJ-UT351W

 

Obydwa modele pracują w technologii DLP, mają rozdzielczość 1280×800 i jasność 3500 ANSI lumenów. Kontrast jaki oferują wynosi 20000:1. Wariant WN różni się tym, że wyposażono go w możliwość łączenia z siecią bezprzewodową. Projektorem można sterować z poziomu Androida oraz iOS-a, za pomocą aplikacji C-Assist. Obydwa mają między innymi dwa wejścia HDMI i dwa komputerowe oraz jedno wyjście na monitor.

 

Casio XJ-UT351W

 

Projektory wyróżnia brak tradycyjnych lamp rtęciowych. Producent zastąpił je laserowo-LEDowym źródłem światła. Wydłużyło to bezobsługowy czas pracy do 20 000 godzin. Dzięki temu również, urządzenia Casio są gotowe do pracy natychmiast po włączeniu i równie szybko można je wyłączyć. Pobór mocy w trybie najwyższej jasności wynosi w ich przypadku 225 watów. Nie jest to może najlepszy rezultat na rynku ale znacznie lepszy od średniej, która kształtuje się na poziomie 300W. W połączeniu z czujnikiem światła, który pomaga dostosować jasność projektora do warunków panujących w pomieszczeniu pozwala to na optymalizację kosztów użytkowania i oszczędności do 50% w porównaniu do projektora z tradycyjną lampą rtęciową. 

 

Casio XJ-UT351W

 

Urządzenia objęte są 3 letnią gwarancją na projektor i 5-cio letnią (lub 10.000 godzin) na źródło światła, pod warunkiem że projektor nie pracuje dłużej niż 12 godzin na dobę. Model XJ-UT351W wyceniany jest na 8339 złotych, a XJ-UT351WN na 8889 złotych.