Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Epson na ISE 2019

Epson na ISE 2019

Epson na ISE 2019 prezentuje nową linię kompaktowych, laserowych projektorów instalacyjnych o wymiennych obiektywach i projektor laserowy o mocy 30000 lumenów. Na targach można zobaczyć też projektor z funkcją oświetlenia punktowego.

W Amsterdamie firma Epson pokaże  swoją najnowszą linię kompaktowych, prostych w instalacji i konfiguracji projektorów, na którą składają się modele EB-L1075U, EB-L1070U i EB-L1050U. To najbardziej przystępne cenowo, a zarazem jedne z bardziej uniwersalnych laserowych projektorów instalacyjnych obsługujących rozdzielczość 4K. Modele te wyróżniają się też możliwością stosowania wymiennych soczewek. Urządzenia przeznaczone są do dużych obiektów, takich jak centra rozrywki, sale wykładowe i konferencyjne czy muzea. Wyświetlają szczegółowe, żywe obrazy o jasności do 7000 lumenów. Minimalistyczny, dyskretny design i cichsza praca wentylatora pozwolą im łatwo wtopić się w dowolne otoczenie.

Każdy projektor jest dostępny w wersji bez obiektywu, dzięki czemu użytkownik może sam wybrać najlepszą dla siebie konfigurację. Do wyboru jest 12 wymiennych obiektywów Epson – od krótko do długoogniskowych. Dla klientów szukających gotowego rozwiązania do wielu różnych zastosowań Epson oferuje także uniwersalny zestaw z obiektywem ELPLM08.

Montaż urządzeń jest bardzo prosty, a gwarantowana niezawodność oznacza, że można je bez obaw instalować nawet w trudno dostępnych miejscach. Po zainstalowaniu projektory nie wymagają serwisowania przez 20000 godzin. Ich zaletą jest też możliwość montażu w zakresie 360 stopni, a także mniejsza masa i cichsza praca w porównaniu z wcześniejszymi modelami. Projektory będą dostępne w sprzedaży od września 2019.

Podczas pierwszego dnia targów można też było zobaczyć projektor laserowy EB-L30000 o mocy 30000 lumenów. Najnowszy model powstał z myślą o firmach zajmujących się organizacją widowisk estradowych, wypożyczalniach sprzętu i dużych obiektach rozrywkowych. W sprzedaży pojawi się on jednak dopiero w 2020 roku.

Epson EB-U50

Kolejną nowością, którą zaprezentował Epson na ISE 2019 jest EB-U50 – stylowy i mocny projektor z funkcją oświetlenia punktowego, który charakteryzuje się niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO). Ten model zaprojektowano tak, aby przyciągać uwagę odbiorcy obrazami wyświetlanymi na dowolnej powierzchni. EB-U50 oferuje jasność 3600 lumenów i rozdzielczość WUXGA. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca i nie rzuca się w oczy. Może służyć zarówno jako projektor oraz reflektor i idealnie sprawdzi się zainstalowane na witrynach sklepowych, w salonach pokazowych, na wystawach sztuki cyfrowej. Może posłużyć do wyświetlania scenografii, treści komercyjnych, edukacyjnych i biznesowych. EB-U50 oferuje wiele możliwości montażu i wyświetla obraz pod wieloma kątami. Można go zamocować na rampie oświetleniowej, bezpośrednio pod sufitem lub na stojaku. Projektor posiada 360-stopniowy zakres ruchu w poziomie i 30-stopniowy w pionie. Może też zostać ustawiony tak, aby wyświetlał obrazy w pionie.

Epson EB-U50

EB-U5- dostarczany jest z oprogramowaniem Epson Projector Content Manager, dzięki czemu konfiguracja jest prosta i szybka. Obecność modułu Wi-Fi oraz portu USB sprawia, że materiały można wyświetlać bez konieczności podłączania komputera, urządzenie możemy także obsługiwać za pomocą pilota. Co więcej, projektor wyposażony został również w nowoczesne rozwiązania dla instalacji wielostanowiskowych, takie jak łączenie krawędzi, wyświetlanie skalowanych obrazów czy synchronizowanie listy odtwarzania.