Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji
Projektory w kinie domowym, rozrywce, biznesie i edukacji

Vivitek Qumi Q8 – kino domowe w kieszeni

Na rynek wchodzi kolejna wersja pikoprojektora Viviteka. Kieszonkowy Vivitek Qumi Q8 pozwala wyświetlać obraz FullHD. Według producenta, ważący niewiele ponad 500 gramów projektor jest najmniejszym dostępnym na rynku modelem kina domowego

Qumi Q8 to naprawdę niewielkie urządzenie. Model o wymiarach 190 x 114 x 43 mm i masie 621 gramów potrafi wyświetlać obraz o kinowej rozdzielczości 1920×1080 pikseli. To jeden z najmniejszych projektorów kina domowego na rynku. Za źródło światła służą w Qumi Q8 diody LED. Pozwalają one osiągnąć jasność 1000 ANSI lumenów. To w zupełności wystarcza do oglądania filmów w zaciemnionych pomieszczeniach. Poza tym dzięki temu, jedno źródło światła funkcjonuje praktycznie przez cały cykl życia tego urządzenia. 30 tysięcy godzin oznacza pracę przez kilkanaście lat, po kilka godzin dziennie. Projektor oferuje kontrast na poziomie 30000:1 i potrafi wyświetlić obraz o przekątnej 120 cali z maksymalnej odległości 4 metrów. Znalazło się tu nawet miejsce na pełną korekcję zniekształceń trapezowych.

Vivitek Qumi Q8

Vivitek Qumi Q8

 

Vivitek Qumi Q8 model ma wbudowane WiFi pozwalając na bezprzewodową projekcję z urządzeń mobilnych z systemami iOS lub Android. Użytkownicy mogą również korzystać ze standardowych opcji połączeń. Gniazdo HDMI obsługuje również standard MHL, obraz można też wyświetlać bezpośrednio z pamięci USB lub z pamięci wewnętrznej urządzenia. Q8 obsługuje wiele formatów dokumentów, zdjęć i filmów bez konieczności podłączania do komputera lub odtwarzacza Blu-ray. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancję. Tylko ta cena… Qumi Q8 wyceniany jest na 4899 zł.

 

Vivitek Qumi Q8